Kaybolan Çek, Çalınan Çek ve Çek İptal Davası

Kaybolan Çek, Çalınan Çek  ve Çek İptal Davası

Ticaret hayatının vazgeçilmezi olan çek ile ödeme yapmak şirketlerin mevcut işleyişini kolaylaştırırken beraberinde birtakım riskleri de getirmektedir. Her şirket için karşılaşılabilecek yakın tehlikelerden olan çeklerinin kaybolması , çalınması durumunda telafisi güç ve bazen de telafisi mümkün dahi olmayan ağır sonuçlar ortaya çıkabileceği için kayıp çeklerin , çalınan çeklerin iptali konusunda hukuki süreci en hızlı şekilde etkin ve doğru kullanabilmek şirketlerin böyle bir durumla karşı karşıya kaldıklarında hem fiilen işleyişlerinin durmaması hem de ticari itibarlarının zedelenmemesi için büyük önem taşımaktadır.

Kayıp çek ,çalınan çek ve benzeri durumlarda çeklerin gerek çek iptali davası ile gerekse ihtiyaç olan mevcut durumun gerektirdiği hukuki koruma sağlayacak diğer yasal yollarla şirketlerin ,kötü niyetli 3. kişiler tarafından zarar görmesini engellemek için sürecin gerektirdiği her türlü hukuki iş ve işlemleri bu konudaki deneyimimizle yerine getirmekteyiz.

Sayın web sitesi ziyaretçimiz çalışma alanlarımız kısmında ‘Ticaret Hukuku’ linkini ziyaret edebilir , konu ile ilgili etkin hukuki destek almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Av.Çiğdem TOPAÇ